Aktualności

IV FESTYN PSZCZELARSKI W GODZIĘCINIE już za nami

Posted at 1 września 2017 | By : | Categories : Aktualności | Możliwość komentowania IV FESTYN PSZCZELARSKI W GODZIĘCINIE już za nami została wyłączona

26 września 2017 r. w Godzięcinie odbył się  IV Festyn Pszczelarski pod patronatem Burmistrza Brzegu Dolnego oraz współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Jak bardzo jest to już popularna i oczekiwana impreza świadczyła przeogromna frekwencja. Festyn już dawno wyszedł poza ramy imprezy lokalnej a nawet gminnej, o czym świadczyło wiele samochodów z rejestracjami spoza naszego powiatu.

W imprezie wzięło udział wielu wystawców miodów, w tym z ziemi żywieckiej m. Radziechowo oraz produktów lokalnych.

Oczywiście samo sołectwo Godzięcin wystawiło swoje stoiska z produktami pszczelarskimi Państwa Kamaszuk oraz przygotowanymi potrawami przez mieszkańców takimi jak: pierogi, frytki, kapusta, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz oczywiście przepyszne ciasto.

Najwięcej frajdy miały dzieci – o nich organizatorzy zatroszczyli się specjalnie:

animacje dla dzieci prowadzone przez LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” oraz Klauna Żaka, dmuchańce, bractwo rycerskie Bobratymcy, crashball oraz konkurs z nagrodami, wszystko to było udostępnione za darmo. Powiedzcie gdzie jeszcze tak jest?

Oczywiście nie zapomniano o pozostałych uczestnikach festynu, przygotowując dla nich pokazy zapaśnicze, tańca Street Dance, straży pożarnej z Rościsławic, a około godziny 22:00 odbyła się uczta dla oczu, pokaz światła i ognia Bagiennych Świetlików z Wrocławia.

W świetlicy odbyła się prelekcja na temat wyrobów pszczelich prowadzona przez wspaniałego podróżnika pana Krzysztofa Koniecznego.

Na scenie zagrali: Ola Sienkiewicz, Gieni Dudki, Juppi oraz Akord.

Coraz większym powodzeniem cieszą się konkursy na:

Najlepsze ciasto z miodem, zwycięscy;

  1. Czarny Piotr
  2. Krakowska Paulina
  3. Sanok Janina

Najsmaczniejszą potrawę z miodem, zwycięscy;

  1. Hormik Monika
  2. Katana Anna
  3. Kamaszuk Patrycja

Najładniejszy wyrób rękodzielniczy o tematyce pszczelarskiej, zwycięscy;

  1. Ozimińska Kazimiera
  2. Piotrowska Krystyna
  3. Leciejewski Dariusz

Tak duża ilość atrakcji była możliwa dzięki sponsorom i współorganizatorom:

-Samorząd Województwa Dolnośląskiego
-Burmistrz Brzegu Dolnego
-Dolnobrzeski Ośrodek Kultury
-PCC Rokita z Brzegu Dolnego
-Linpac Packaging Production Sp. z o.o.
-Nadleśnictwo z Obornik Śląskich i Wołowa
-ZGD z Brzegu Dolnego
-Stal Chem z Brzegu Dolnego
-Rada Sołecka z Godzięcina
-Stowarzyszenie mieszkańców wsi Godzięcin – wspólna sprawa

Jednak największe zaangażowanie było po stronie samych mieszkańców Godzięcina, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pokazali się z najlepszej strony. Nie tylko zadbali o dekorację, ale przygotowali wiele potraw i przepysznych ciast, które rozeszły się błyskawicznie.

Mirosław Dawidowicz oraz Dorota Jaśkowska składają szczególne podziękowanie wszystkim mieszkańcom Godzięcina, którzy włączyli się w organizację festynu. Bez Waszej pomocy nie odnieślibyśmy tak wielkiego sukcesu. Tak sukcesu, bo takiej frekwencji na żadnym innym wiejskim festynie po prostu nie ma. Ta ilość przybyłych gości i wiele powtarzających się pochwał w naszą stronę, niech będzie skromnym podziękowaniem za nasz wspólny trud.

Dziękujemy również pracownikom Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury i Pani Dyrektor Danuty Chłód za współorganizację festyny, z Wami jest zawsze dużo łatwiej.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Relacja TV Brzeg Dolny z naszej imprezy:

Kilka zdjęć z festynu: